Тяжелая атлетика для подростков - что нужно знать?

Важка атлетика для підлітків - що потрібно знати?

Прагнення добре виглядати заслуговує на повагу, навіть якщо це стосується підлітків. Батьком потрібно бути готовими до симптомів фітнес-лихоманки, адже дитина вирішила зліпити із себе дорослого чоловіка і пішла в гойдалку. Навіть якщо у чада починає рости біцепс, тягання заліза має зворотний бік медалі, тому доречно наперед купити наколінники для пауерліфтингу Київ відповідної моделі, що унеможливлюють серйозні травми.

Феномен криворізької дівчинки-силачки

Щойно навчившись ходити, Варя Акулова почала робити стійку на руках, у віці 3-х років мала власний акробатичний номер, а в 4 роки непогано освоїла базові вправи триборства і спокійно піднімала понад 100 кг. Дівчинка-геркулес кілька разів вигравала чемпіонат з пауерліфтингу в Україні, і навіть була занесена до книги рекордів Гіннеса. Можливо, секрет раннього успіху полягав у батьках Варвари, які були циркачами і привчали своє чадо до тренувань з часу народження. Норматив майстра спорту з важкої атлетики чемпіонка здала ще у 14 років, проте це скоріше виняток із правил, а дорослі мають прорахувати всі ризики, перш ніж віддавати дітей у спортивну секцію.

Коли починати качати м'язи дитині?

Підготовка організму, що росте, до силових занять повинна проходити дуже повільно, грамотно і продумано. Раннє захоплення силовими вправами несе за собою безліч проблем у вигляді частих запаморочень та непритомності. Звичайно, є приклади, коли хлопчиків здають у тренажерний зал у 8-10 років, проте краще дослухатися висновків фахівців. Рекомендації медиків полягають у наступному: оптимальний вік для початку тренувань становить 12-13 років – лише тренування з тренером. У будь-якому випадку подбайте про наявність наколінників для пауерліфтингу та інших елементів захисного екіпірування.

Які вправи краще виключити?

1. Присідання із надмірним навантаженням. Маса снаряда не повинна перевищувати вагу юного спортсмена;

2. Жим штанги над головою. Накачати м'язи дитина може з допомогою альтернативних підходів, включаючи розведення рук із гантелями;

3. Станова тяга з вагою. Молодим людям краще недобрати пару сантиметрів м'язової маси, ніж розтягнути сухожилля, підірвати спину або змусити працювати серце на межі.

Як не допустити ушкоджень у юніорів?

Усі заняття повинні починатися з тривалого відпрацювання техніки безпеки. Саме тренер зобов'язаний стежити за тим, щоб форма руху стала бездоганною і лише потім дозволяти роботу з вагами. Ідеальний час занять 40-60 хвилин, інакше буде більше шкоди. Не забувайте про спортивне харчування у вигляді вітамінних комплексів, адже корисні речовини у спортивних юнаків витрачаються вдвічі швидше. Сьогодні можна без проблем купити наколінники для пауерліфтингу у Києві марки Rehband, що надають стабільності колінного зчленування. В наявності моделі для дорослих та дітей з ортопедичною конструкцією, що включає захисну подушку.

Back to blog

Leave a comment

Please note, comments need to be approved before they are published.